Ruská Ruleta je orientační závod dvojic, který se jede s turistickou mapou na horském nebo trekovém kole.

V prostoru závodu je rozmístěno několik desítek kontrol s různým bodovým ohodnocením a Vaším úkolem je ve stanoveném časovém limitu posbírat ve volném pořadí co nejvíce bodů.

Ruská Ruleta je závod s tradicí. První ročník se uskutečnil již v roce 2002 a každoročně se koná v červnovém termínu na Farmě Ptýrov u Bakova nad Jizerou.

Ruská Ruleta je i prvním českým závodem typu „bike adventure“, u kterého můžete vyzkoušet noční 4 hodinovou etapu, pokud se přihlásíte do kategorie Meresjev (s následující denní 6ti hodinovou etapou). V kategorii Maxim (dvojice), Ivánek a Nastěnka (jednotlivci) pak pojedete pouze ve dne, a to s časovým limitem 6 hodin. Kategorie Mrazík je na 4 hodiny a je určena přednostně těm, kterým by 6ti hodinový limit připadal moc dlouhý. Stejně je tomu i u kategorie Málčik, kde se ale hodnotí odvážlivci s ratolestmi v přívěsných vozících. A pokud přesáhnete časový limit, body se Vám budou odečítat na základě překročených minut po časovém limitu.

Závod se proto snažíme postavit tak, aby si na své přišli všichni příznivci cyklistických vyjížděk, kteří si chtějí zpestřit sportovní zážitek hledáním kontrol na krásných místech české krajiny. Přijeďte na Farmu Ptýrov a užijte si s Ruskou Ruletou cyklistické zážitky!

Naši partneři

Haven Mapníky Autopilot Žaket, mapy a grafika Farma Ptýrov Astera glass SHOCart liga Bakov Devils